Ułatwienia dostępu

Jak pomagać indywidualnie?

Od dawna działacze, naukowcy, społecznicy przekonują, że wszyscy musimy na miarę swych możliwości pomagać środowisku. Również my, jako fundacja ekologiczna, gorąco do tego zachęcamy. Nasza działalność skoncentrowana jest na stworzeniach mało widocznych, ale kluczowych dla funkcjonowania świata w jego obecnej postaci. Możemy bez przesady powiedzieć, że to od owadów zapylających zależy gospodarka żywnościowa, a więc i sytuacja społeczna i ekonomiczna na całym świecie.

Jednak świat jest duży, a my, pojedyncze osoby, nie możemy zmienić wszystkiego… I nie zmienimy – co nie znaczy, że nasze działania, na małą skalę, nie będą miały sensu

Zakładając Fundację, przygotowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk,
czyli garść porad i wskazówek na temat tego, co możemy robić dla owadów zapylających.

Jeśli chcesz im pomóc, to pamiętaj o tych punktach:

I nie zapominaj, że owady zapylające to nie wszystko.
Obecnie w zasadzie każdy element środowiska naturalnego wymaga naszej pomocy.

Bądź EKO każdego dnia i zachęcaj do tego innych.

Polub nas na Facebooku, lajkuj i udostępniaj.
Najważniejsze, żeby było nas jak najwięcej.

A wsparcie finansowe?

Jesteśmy organizacją pozarządową, prowadzimy naszą działalność dzięki pomocy donatorów.

Jeśli możesz do nich dołączyć, będziemy wdzięczni za każdą wpłatę.

Środki od indywidualnych darczyńców, jak Ty, przeznaczamy na działalność statutową, czyli pomoc owadom zapylającym. Należą do nich między innymi:

W planach jest też założenie pasieki edukacyjnej, do której mogłyby przyjeżdżać osoby z zewnątrz i gdzie prowadzone byłyby zajęcia edukacyjne na szerszą skalę. Może uda się go zrealizować właśnie dzięki również Twojemu wsparciu.

Pomagajmy, jak możemy i tyle, ile możemy. Każdy z nas może dorzucić swoją cegiełkę, mniejszą czy większą. Najważniejsze, by nie spuszczać z oczu idei pomocy i starać się wdrażać ją w codziennym życiu oraz mówić o niej i edukować innych.