Ułatwienia dostępu

Edukacyjne warsztaty
o pszczołach, zapylaczach
i ekologii dla szkół i przedszkoli

Żadna idea, nawet najbardziej szczytna, nie stanie się popularna, jeśli nie będzie się o niej mówić. Tak też jest, jeśli chodzi o ekologię, ochronę przyrody, działania na rzecz pomocy owadom zapylającym. MY wiemy, jak bardzo są one ważne. Chcemy jednak, by to samo wiedzieli wszyscy. 

Zwłaszcza najmłodsi, którzy mogą wpływać na postępowanie swoich rodziców, rodzeństwa, bliskich — a niedługo sami będą podejmować decyzje dotyczące kształtu tego świata. Musimy ich edukować i uświadamiać, że ludzie są tylko jednym z jego elementów, a od tych drobnych, niepozornych stworzeń, którymi są owady, zależy, jak będzie wyglądać życie na naszej planecie. I nie ma tu przesady.

Kim jesteśmy?

Założyciele i wolontariusze Fundacji dysponują szeroką wiedzą o świecie przyrody i tego, jaki wpływ na nią mają działania człowieka. Dla części z nas jest to wiedza bardzo praktyczna i dosłownie przekazywana z ojca na syna. Pszczelarstwo to nasze hobby, ale też sposób na życie. 

Wiemy wiele o zapylaczach i umiemy tę wiedzę przekazać tak, by zainteresować słuchaczy, zaciekawić ich, zasiać myśl, że zmiany są konieczne. Nawet jeśli będą to Ci najbardziej wymagający, czyli dzieci.

Przystępnie opowiadamy o konieczności pomocy owadom zapylającym, nie stroniąc przy tym od ciekawostek z życia pszczelarza,  narzędzi jego pracy, a także praktycznych pomysłów, co każdy — naprawdę każdy z nas — może zrobić, by pomóc zapylaczom

Oferta pszczelarskich warsztatów
edukacyjnych dla dzieci

Nasza oferta jest płynna i dopasowana do wieku uczestników, ich dotychczasowych doświadczeń z tego typu spotkaniami, okoliczności i miejsca, w jakim się spotykamy. Zajęcia mogą być prowadzone w formie tradycyjnej (stacjonarnej) lub zdalnie, w formie webinarów.

Poniżej podajemy przykładowe zagadnienia, poruszane na warsztatach. Na ich podstawie można zbudować praktycznie dowolny program tematyczny. Na przykład opowiadający o pszczelarstwie dawnym i obecnym, pokazujący sposoby zbierania przez pszczoły pożytków i to, co z nich później powstaje czy też pokazujący życie ula od środka albo sposoby pomocy owadom.

Możliwe są także zajęcia praktyczne — samodzielne wykonanie świec z wosku, domków dla owadów, prac plastycznych z pszczelim motywem przewodnim. W grę wchodzi także degustacja różnych gatunków miodu oraz innych produktów pszczelich — pierzgi, pyłku, propolisu.

Oczywiście zawsze jesteśmy przygotowani na to, że dziecięce zaciekawienie i pytania poprowadzą temat spotkania w inną stronę, niż planowaliśmy początkowo.

Zapraszamy do współpracy:

Gwarantujemy, że spotkanie z przedstawicielami fundacji będzie ciekawe dla dzieci
i może sprawić, że zaczną inaczej patrzeć na świat owadów i docenią ich znaczenie.

Skontaktuj się z nami!

Rectangle 34
Zadzwoń i dowiedz się wszystkiego,
czego potrzebujesz.
Jakub Sobeczek

Jakub Sobeczek

Koordynator zajęć edukacyjnych
Pszczelarz, Współtwórca PszczołaMusiByć

Napisz do nas wiadomość.