Ułatwienia dostępu

Kto mieszka w domku dla owadów, a kto w ulu? Edukatorka Fundacji z wizytą w Przedszkolu Sióstr Salezjanek w Kielcach

30 października 2023

Kto mieszka w domku dla owadów, a kto w ulu? Edukatorka Fundacji z wizytą w Przedszkolu Sióstr Salezjanek w Kielcach

Jak z kwiatu rozwija się owoc? Którym zwierzętom zawdzięczamy tę tajemniczą przemianę? Gdzie mieszkają zapylacze i jakie mają zwyczaje? Tajniki owadów zapylających poznawali 26. października podopieczni Przedszkola Sióstr Salezjanek w Kielcach.

Konspekt „Zapylacze, pszczoły, pszczelarze” dostarcza dzieciom mnóstwa cennych informacji w ciekawej i przystępnej formie. Stawiamy na integrację sensoryczną, dlatego większości pomocy naukowych można dotknąć 🤏, a nawet je powąchać 👃. Cenne są dla nas również osobiste doświadczenia dzieci, dlatego chętnie słuchamy ich historii o spotkaniach z prezentowanymi owadami. Nie inaczej było w Przedszkolu Sióstr Salezjanek.

Maluchy miały okazję zaprzyjaźnić się z modelami owadów, zajrzeć do domku dla zapylaczy i do ula, a także poznać różnicę w zapachu pomiędzy miodem 🍯, pyłkiem pszczelim a woskiem i zobaczyć świat spod osłony pszczelarskiego kapelusza.

Dzieciaki 🧒 okazały się wyjątkowo inteligentne i dociekliwe, a przy tym uważne i grzeczne. To w dużym stopniu zasługa ich oddanych, spokojnych i pozytywnie nastawionych opiekunek. Prowadzenie zajęć w takiej grupie to sama przyjemność i mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się jeszcze nie raz, przy realizacji innych konspektów.

Zajęcia edukacyjne fundacji Pszczoła Musi Być

Od października 2023 r. Fundacja Ekologiczna Pszczoła Musi Być realizuje projekt „Ochrona zwierząt zapylających. Ludzie i zapylacze – sprzymierzeńcy, nie konkurenci”, dzięki wsparciu Ministerstwo Klimatu i Środowiska , Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 106.995,04 zł. W ramach projektu prowadzimy zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie woj. świętokrzyskiego.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

(5,00 / 5)
Loading…
Jaworznianka, czyli trochę krakuska a trocha Ślónzoczka. Dziennikarz, filolog, pszczelarz, wegetarianka. Poza zapylaczami pasjonują mnie dinozaury i kosmos, rollercoastery i drzewa, książki i filmy, rower i słodycze. Lubię burze i szparagi. Kocham wszystkie koty i jednego puzonistę. Nie znoszę zakupów i nie mam telewizora. Boję się parkowania równoległego i wilków z "Pana Kleksa". Uczę się grać na kalimbie i marzę o trojaczkach.

Razem pomagamy owadom zapylającym!

Propagujemy Kodeks Dobrych Praktyk, prowadzimy działania edukacyjne, wykłady i spotkania z dziećmi i dorosłymi.

Współpracujemy z naukowcami, pszczelarzami, edukatorami i pasjonatami.

Domki dla owadów, łąki i rabaty kwietne, miejskie parki kieszonkowe, e-booki, artykuły edukacyjne,
działania CSR, pasieki firmowe, wolontariat – to wszystko dzięki naszym sponsorom i donatorom.