Ułatwienia dostępu

Porcja solidnej wiedzy w wesołej formie – prowadziliśmy zajęcia w przedszkolu i żłobku „Nasza Babcia” w Kielcach

14 października 2023

Zajęcia w przedszkolu i żłobku „Nasza Babcia” w Kielcach

Od 9. do 13. Października nasi edukatorzy mieli ogromną przyjemność wtajemniczać w świat owadów zapylających podopiecznych trzech oddziałów przedszkolnych i żłobkowych Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego „Nasza Babcia” w Kielcach.

W oddziałach przedszkolnych realizowaliśmy jeden z naszych najpopularniejszych konspektów zajęć: „Zapylacze, pszczoły, pszczelarze”. Dzieci poznawały proces zapylania i rolę, jaką pełnią w nim różne owady. Dzięki temu dowiadywały się, że nie tylko pszczołom miodnym, ale też licznym innym zwierzętom, zawdzięczamy obecność na naszych stołach, w naszych ogrodach, lasach i łąkach, roślin wymagających zapylania krzyżowego.

Przyglądaliśmy się też z bliska domkowi dla dzikich zapylaczy oraz ulowi. W naszych zajęciach bardzo duży nacisk kładziemy na sensorykę, dlatego niemal wszystkiego można było dotknąć i powąchać.

W żłobkach prowadziliśmy zajęcia zgodnie z konspektem „Mieszkańcy łąki i ula”. Maluszki poznawały różnice między owadami żyjącymi dziko a tymi hodowanymi przez ludzi. Utrwalić tę wiedzę pomagała wesoła zabawa z pieczątkami.

Jesteśmy bardzo wdzięczni dyrekcji sieci przedszkoli i żłobków „Nasza Babcia” za zaproszenie i bardzo ciepłe przyjęcie. Doceniamy bogatą ofertę zajęć edukacyjnych, jaka jest dostępna dla podopiecznych tej placówki i jesteśmy dumni, że nasze znalazły się wśród nich. Szczególne wyrazy uznania i podziękowania należą się również wspaniałym dzieciakom, które zachwyciły nas swoją inteligencją i ciekawością świata.

Sami uczymy się od Was równie wiele, co Wy od nas!

Zajęcia edukacyjne fundacji Pszczoła Musi Być

Od października 2023 r. Fundacja Ekologiczna Pszczoła Musi Być realizuje projekt „Ochrona zwierząt zapylających. Ludzie i zapylacze – sprzymierzeńcy, nie konkurenci”, dzięki wsparciu Ministerstwo Klimatu i Środowiska , Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 106.995,04 zł. W ramach projektu prowadzimy zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie woj. świętokrzyskiego.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

(5,00 / 5)
Loading…
Jaworznianka, czyli trochę krakuska a trocha Ślónzoczka. Dziennikarz, filolog, pszczelarz, wegetarianka. Poza zapylaczami pasjonują mnie dinozaury i kosmos, rollercoastery i drzewa, książki i filmy, rower i słodycze. Lubię burze i szparagi. Kocham wszystkie koty i jednego puzonistę. Nie znoszę zakupów i nie mam telewizora. Boję się parkowania równoległego i wilków z "Pana Kleksa". Uczę się grać na kalimbie i marzę o trojaczkach.

Razem pomagamy owadom zapylającym!

Propagujemy Kodeks Dobrych Praktyk, prowadzimy działania edukacyjne, wykłady i spotkania z dziećmi i dorosłymi.

Współpracujemy z naukowcami, pszczelarzami, edukatorami i pasjonatami.

Domki dla owadów, łąki i rabaty kwietne, miejskie parki kieszonkowe, e-booki, artykuły edukacyjne,
działania CSR, pasieki firmowe, wolontariat – to wszystko dzięki naszym sponsorom i donatorom.