Porcja solidnej wiedzy w wesołej formie – prowadziliśmy zajęcia w przedszkolu i żłobku „Nasza Babcia” w Kielcach

Zajęcia w przedszkolu i żłobku „Nasza Babcia” w Kielcach

Od 9. do 13. Października nasi edukatorzy mieli ogromną przyjemność wtajemniczać w świat owadów zapylających podopiecznych trzech oddziałów przedszkolnych i żłobkowych Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego „Nasza Babcia” w Kielcach.

W oddziałach przedszkolnych realizowaliśmy jeden z naszych najpopularniejszych konspektów zajęć: „Zapylacze, pszczoły, pszczelarze”. Dzieci poznawały proces zapylania i rolę, jaką pełnią w nim różne owady. Dzięki temu dowiadywały się, że nie tylko pszczołom miodnym, ale też licznym innym zwierzętom, zawdzięczamy obecność na naszych stołach, w naszych ogrodach, lasach i łąkach, roślin wymagających zapylania krzyżowego.

Przyglądaliśmy się też z bliska domkowi dla dzikich zapylaczy oraz ulowi. W naszych zajęciach bardzo duży nacisk kładziemy na sensorykę, dlatego niemal wszystkiego można było dotknąć i powąchać.

W żłobkach prowadziliśmy zajęcia zgodnie z konspektem „Mieszkańcy łąki i ula”. Maluszki poznawały różnice między owadami żyjącymi dziko a tymi hodowanymi przez ludzi. Utrwalić tę wiedzę pomagała wesoła zabawa z pieczątkami.

Jesteśmy bardzo wdzięczni dyrekcji sieci przedszkoli i żłobków „Nasza Babcia” za zaproszenie i bardzo ciepłe przyjęcie. Doceniamy bogatą ofertę zajęć edukacyjnych, jaka jest dostępna dla podopiecznych tej placówki i jesteśmy dumni, że nasze znalazły się wśród nich. Szczególne wyrazy uznania i podziękowania należą się również wspaniałym dzieciakom, które zachwyciły nas swoją inteligencją i ciekawością świata.

Sami uczymy się od Was równie wiele, co Wy od nas!

Od października 2023 r. Fundacja Ekologiczna Pszczoła Musi Być realizuje projekt „Ochrona zwierząt zapylających. Ludzie i zapylacze – sprzymierzeńcy, nie konkurenci”, dzięki wsparciu Ministerstwo Klimatu i Środowiska , Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 106.995,04 zł. W ramach projektu prowadzimy zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie woj. świętokrzyskiego.

Jaworznianka, czyli trochę krakuska a trocha Ślónzoczka. Dziennikarz, filolog, pszczelarz, wegetarianka. Poza zapylaczami pasjonują mnie dinozaury i kosmos, rollercoastery i drzewa, książki i filmy, rower i słodycze. Lubię burze i szparagi. Kocham wszystkie koty i jednego puzonistę. Nie znoszę zakupów i nie mam telewizora. Boję się parkowania równoległego i wilków z "Pana Kleksa". Uczę się grać na kalimbie i marzę o trojaczkach.

Zobacz również

Dołącz do naszej
społeczności

Bądź EKO każdego dnia i zachęcaj do tego innych. Śledź nasze profile, lajkuj i udostępniaj. Najważniejsze, żeby było nas jak najwięcej.

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego newslettera

Inspirujące artykuły, ciekawostki ze świata przyrody, edukacja ekologiczna, relacje z naszych akcji. To wszystko i sporo więcej, za to zero spamu i nachalności. Bądź z nami!

Masz jakieś
pytania?

Zadzwoń i dowiedz się wszystkiego, czego potrzebujesz.