Ułatwienia dostępu

Fundację wspiera

Jak Viessmann pomaga owadom zapylającym?

Wsparcie dla owadów zapylających może przebiegać różnymi drogami. W planach współpracy Viessmann i Fundacji ujęte są działania edukacyjne i promujące ideę pomocy dla zapylaczy.

Nagłaśniające jej konieczność, angażujące i przyciągające uwagę, budujące świadomość problemu.

Nie jest to jednak jedyny zakres współpracy, Fundacja założyła bowiem dla firmy Viessmann także pasiekę. Jest ona posadowiona na Warmii, w czystej i przyjaznej okolicy.

Jest to pasieka ekologiczna, prowadzona w sposób ekstensywny, czyli ukierunkowany przede wszystkim na zwiększenie populacji pszczół i możliwość wprowadzania kolejnych rodzin do środowiska.

Kolejne etapy współpracy mają obejmować również zakładanie łąk kwietnych i instalowanie domków dla owadów, zapewniających schronienie tym pożytecznym zwierzętom.

Firmowa pasieka

1280px-Viessmann-logo.svg

Viessmann Sp. z o.o.

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Przedsiębiorstwo rodzinne, założone w 1917 r., zatrudnia 12 000 pracowników, a obrót grupy kształtuje się na poziomie 2,25 miliarda euro.

Viessmann posiada 23 spółki produkcyjne w 12 krajach oraz spółki dystrybucyjne i przedstawicielstwa w 74 krajach, a także 120 przedstawicielstw handlowych na całym świecie. 55 procent obrotów pochodzi z zagranicy.

Viessmann Sp. z o.o.
al. Karkonoska 65,
53-015 Wrocław