Ułatwienia dostępu

Pszczoła Musi Być na pikniku charytatywnym w Jaworznie

7 czerwca 2023

Pszczoła Musi Być na pikniku charytatywnym w Jaworznie

Festyn Anielski to charytatywna inicjatywa obywatelska, odbywająca się cyklicznie w Jaworznie. Jej ósma edycja odbyła się 3 czerwca – tym razem z udziałem Fundacji.
Mieliśmy przyjemność odpowiadać za stoisko poświęcone pszczołom miodnym i innym zapylaczom, jak również pracy pszczelarza, zorganizowane we współpracy z Miejskim Kołem Pszczelarzy w Jaworznie. Prezentowaliśmy m.in. ul wraz z osprzętem, domek dla dzikich zapylaczy oraz modele owadów zapylających. Goście mogli zabrać do domu paczki z nasionami roślin miododajnych, aby wysiać je w swoich ogrodach czy doniczkach na balkonie, powiększając w ten sposób bazę pożytkową, służącą przede wszystkim dzikim zapylaczom.

Zainteresowanie naszym stoiskiem przerosło wszelkie oczekiwania – z przyjemnością witaliśmy kolejnych odwiedzających, tak dzieci, jak i dorosłych, a Festyn opuściliśmy dopiero po 22:00, usatysfakcjonowani i zdrowo zmęczeni.
Organizatorzy myślą już o przyszłorocznej edycji, na której i nas nie zabraknie.

Pszczoła Musi Być na pikniku charytatywnym w Jaworznie

Tu znajdziecie więcej informacji o samym Festynie: https://www.facebook.com/events/774285374421270/permalink/789840262865781/

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

(5,00 / 5)
Loading…
Jaworznianka, czyli trochę krakuska a trocha Ślónzoczka. Dziennikarz, filolog, pszczelarz, wegetarianka. Poza zapylaczami pasjonują mnie dinozaury i kosmos, rollercoastery i drzewa, książki i filmy, rower i słodycze. Lubię burze i szparagi. Kocham wszystkie koty i jednego puzonistę. Nie znoszę zakupów i nie mam telewizora. Boję się parkowania równoległego i wilków z "Pana Kleksa". Uczę się grać na kalimbie i marzę o trojaczkach.

Razem pomagamy owadom zapylającym!

Propagujemy Kodeks Dobrych Praktyk, prowadzimy działania edukacyjne, wykłady i spotkania z dziećmi i dorosłymi.

Współpracujemy z naukowcami, pszczelarzami, edukatorami i pasjonatami.

Domki dla owadów, łąki i rabaty kwietne, miejskie parki kieszonkowe, e-booki, artykuły edukacyjne,
działania CSR, pasieki firmowe, wolontariat – to wszystko dzięki naszym sponsorom i donatorom.