Ułatwienia dostępu

Tajemnice owadów zapylających — zajęcia edukacyjne w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Kielcach

5 listopada 2023

Tajemnice owadów zapylających — zajęcia edukacyjne w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Kielcach

Dla pedagoga największą przyjemnością jest prowadzenie zajęć z ciekawymi świata, sympatycznymi i mądrymi dzieciakami 🧒🏻, będącymi pod opieką troskliwych i wspierających nauczycieli. To dlatego taką ogromną satysfakcję czuła nasza edukatorka 24. października, podczas wizyty w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Kielcach.

Dzieciaki z fascynacją słuchały o procesie zapylania i bez niepotrzebnych obaw zapoznawały się z modelami owadów zapylających 🐞. W duchu integracji sensorycznej, większości prezentowanych rekwizytów mogły dotykać, część z nich nadawała się nawet do wąchania. W ten sposób – nie tylko za pomocą zmysłu wzroku, ale też węchu i dotyku – maluchy poznały różnicę między domkiem dla dzikich owadów a ulem dla pszczół miodnych. Miały także okazję przyjrzeć się 👁️ pszczelim plastrom, sprzętowi pasiecznemu i strojowi pszczelarza. Na koniec poznały też role robotnic w ulu i poza nim, a także dowiedziały się, czym pszczele zmysły różnią się od ludzkich.

Praca z takimi otwartymi, radosnymi i kreatywnymi dzieciakami – to sama przyjemność. Chętnie do Was wrócimy z kolejnymi konspektami, bo już zdążyliśmy się stęsknić, a na dodatek tak wiele mamy jeszcze do przekazania!

Zajęcia edukacyjne fundacji Pszczoła Musi Być

Od października 2023 r. Fundacja Ekologiczna Pszczoła Musi Być realizuje projekt „Ochrona zwierząt zapylających. Ludzie i zapylacze – sprzymierzeńcy, nie konkurenci”, dzięki wsparciu Ministerstwo Klimatu i Środowiska , Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 106.995,04 zł. W ramach projektu prowadzimy zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie woj. świętokrzyskiego.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

(5,00 / 5)
Loading…
Jaworznianka, czyli trochę krakuska a trocha Ślónzoczka. Dziennikarz, filolog, pszczelarz, wegetarianka. Poza zapylaczami pasjonują mnie dinozaury i kosmos, rollercoastery i drzewa, książki i filmy, rower i słodycze. Lubię burze i szparagi. Kocham wszystkie koty i jednego puzonistę. Nie znoszę zakupów i nie mam telewizora. Boję się parkowania równoległego i wilków z "Pana Kleksa". Uczę się grać na kalimbie i marzę o trojaczkach.

Razem pomagamy owadom zapylającym!

Propagujemy Kodeks Dobrych Praktyk, prowadzimy działania edukacyjne, wykłady i spotkania z dziećmi i dorosłymi.

Współpracujemy z naukowcami, pszczelarzami, edukatorami i pasjonatami.

Domki dla owadów, łąki i rabaty kwietne, miejskie parki kieszonkowe, e-booki, artykuły edukacyjne,
działania CSR, pasieki firmowe, wolontariat – to wszystko dzięki naszym sponsorom i donatorom.