Ułatwienia dostępu

Współpraca Budomedia i Fundacji Ekologicznej Pszczoła Musi Być

Współpraca Budomedia i Fundacji Ekologicznej Pszczoła Musi Być

Z przyjemnością informujemy, że firma Budomedia nawiązała współpracę strategiczną z Fundacją Ekologiczną Pszczoła Musi Być.

Od lat uczestniczymy w kształtowaniu polskiego rynku budowlanego. Wydajemy poradniki i katalogi, doradzamy, wskazujemy rozwiązania optymalne pod kątem estetycznym, ekonomicznym, energooszczędnym. Pracujemy dla największych firm w branży. Nie zapominamy jednak, że człowiek jest tylko jedną ze składowych środowiska naturalnego. Wiemy, że na nas, jako kreatorach trendów, spoczywa duża odpowiedzialność. To właśnie dlatego podjęliśmy współpracę z fundacją Pszczoła Musi Być.

Jej cele statutowe to ochrona środowiska, szczególnie zaś owadów zapylających, od których zależy tak wiele. Działania mające na celu zwiększenie populacji pszczół i innych zapylaczy i edukacja ekologiczna mogą pozwolić na powstrzymanie degradacji środowiska.
Wspieramy cele Fundacji, tym bardziej, że są one mocno powiązane z rynkiem budowlanym. Wiele działań proekologicznych można podejmować w skali mikro, pojedynczej osoby czy gospodarstwa domowego.
Projektowanie ogrodów tak, by były przyjazne owadom zapylającym nie jest wyzwaniem, a wydaje się być koniecznością. Odejście od zielonych pustyń na rzecz trawników wysoko koszonych, wypełnionych kwiatami i łąk kwietnych, uwzględnienie siedlisk owadów w ogrodach, używanie podczas prac w domu i ogrodzie środków biodegradowalnych, zwiększenie ilości terenów zielonych w zabudowie miejskiej… To wszystko są cele, co do których zgadzamy się z Fundacją, a także z coraz większą liczbą przedstawicieli branży budowlanej, którzy też są świadomi niepokojącego kierunku zachodzących zamian.

Chcemy propagować budownictwo zrównoważone, energooszczędne, ale też przyjazne otoczeniu. Wspierając Fundację Ekologiczną Pszczoła Musi Być robimy ku temu kolejny krok.

Nie pierwszy i nie ostatni.

Tomasz Rzeniewicz, Dyrektor Zarządzający Budomedia Sp. z o. o.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

(5,00 / 5)
Loading…

Razem pomagamy owadom zapylającym!

Propagujemy Kodeks Dobrych Praktyk, prowadzimy działania edukacyjne, wykłady i spotkania z dziećmi i dorosłymi.

Współpracujemy z naukowcami, pszczelarzami, edukatorami i pasjonatami.

Domki dla owadów, łąki i rabaty kwietne, miejskie parki kieszonkowe, e-booki, artykuły edukacyjne,
działania CSR, pasieki firmowe, wolontariat – to wszystko dzięki naszym sponsorom i donatorom.