Ułatwienia dostępu

Współpraca Pszczoła Musi Być z Ogrodem Botanicznym w Kielcach

26 kwietnia 2024

Współpraca z Ogrodem Botanicznym w Kielcach

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Fundacja Pszczoła Musi Być i Geonatura Kielce – Ogród Botaniczny podjęły współpracę.

Umowa została podpisana przez Pana Mirosława Hejduka, Dyrektora Geonatura oraz Artura Sobeczka, Prezesa naszej Fundacji. Dziękujemy zespołowi Ogrodu za zaangażowanie i pomoc w finalizacji umowy – w szczególności kierownictwu: Panu dr. Bartoszowi Piwowarskiemu i Pani dr Agnieszce Pierścińskiej. Już niedługo podejmujemy pierwsze działania!

Celem porozumienia jest popularyzacja wiedzy związanej z ekologią i ochroną przyrody oraz promocja walorów przyrodniczych Kielc. Trudno sobie wyobrazić lepsze ku temu miejsce niż kielecki Ogród Botaniczny. Przypomnijmy, że jego koncepcję opracował profesor Puchalski, wieloletni dyrektor PAN Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie.

To wyjątkowe miejsce, cieszące się dużą popularnością wśród mieszkańców Kielc – mówi Ewa Wieczorek, koordynatorka projektu – Pokazuje odwiedzającym między innymi to, jak w praktyce wygląda bioróżnorodność. Tę zaś zawdzięczamy przecież dzikim zapylaczom.

Wierzymy, że nasza obecność w Ogrodzie Botanicznym pozwoli zwiększyć siłę przekazu o roli zapylaczy w środowisku. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli opowiedzieć o tym więcej – raport o zapylaczach w Ogrodzie, przygotowywany przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, jest już na ukończeniu.

Dziękujemy za zaufanie ❤️ i cieszymy się na myśl o współpracy, a wszystkich spragnionych obcowania z Naturą serdecznie zapraszamy do odwiedzin w Ogrodzie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

(5,00 / 5)
Loading…
Zajmuje się redakcją i publikacją tekstów na stronach Fundacji, czasem również jest ich autorem. Z PMB współpracuje z przekonania, wierząc, że obowiązkiem każdego z nas jest robienie czegoś pozytywnego dla świata. Niestety, dobrze pamięta poprzedni wiek i widzi, jak ogromne zmiany dotknęły środowisko. Prywatnie miłośnik trawników z chwastami i (prawie) wszystkiego, co żywe.

Razem pomagamy owadom zapylającym!

Propagujemy Kodeks Dobrych Praktyk, prowadzimy działania edukacyjne, wykłady i spotkania z dziećmi i dorosłymi.

Współpracujemy z naukowcami, pszczelarzami, edukatorami i pasjonatami.

Domki dla owadów, łąki i rabaty kwietne, miejskie parki kieszonkowe, e-booki, artykuły edukacyjne,
działania CSR, pasieki firmowe, wolontariat – to wszystko dzięki naszym sponsorom i donatorom.