Ułatwienia dostępu

Fundację wspiera

Tikkurila wspiera owady zapylające

Marka farb Tikkurila od lat jest pionierem w tworzeniu popartych licznymi certyfikatami rozwiązań ekologicznych. Systematycznie wdraża innowacje branżowe, które udowadniają, że można tworzyć piękne wnętrza i dbać o estetykę wokół domu, wykorzystując produkty wytwarzane z poszanowaniem zasobów naszej planety i zdrowia ludzi. Zaangażowanie marki w działalność na rzecz natury to także aktywne wspieranie inicjatyw, które przyczyniają się do jej ochrony. Nie inaczej jest w ramach współpracy z Fundacją.

Jednym z filarów kooperacji są działania edukacyjne i uświadamiające, jaką rolę pełnią w środowisku owady, szczególnie zapylające. Dotarcie z tym przekazem do szerokiego grona odbiorców może pozwolić na ukształtowanie postaw, dzięki którym te niewielkie, ale jakże pożyteczne stworzenia, będą mogły poczuć się bezpieczniej.

W ramach działań Fundacja założyła również Pasiekę Tikkurila. Jest ona położona na Warmii, a znajdujące się w niej ule wykonane są z lokalnego drewna. Pomalowana jest oczywiście — jak zresztą wszystkie ule Fundacji — farbami marki Tikkurila. To wyraz pełnej ufności pszczelarzy w jakość produktów Tikkurila i zastosowane w nich ekologiczne rozwiązania bezpieczne dla owadów.

Pasieka Tikkurila, nad którą opiekę sprawują doświadczeni pszczelarze, ma charakter ekstensywny, czyli jest nastawiona na powiększanie populacji pszczół w ekosystemie, a nie na produkcję miodu. W kolejnych etapach współpracy nacisk kładziony będzie na działania edukacyjne, współpracę przy zakładaniu łąk kwietnych oraz propagowanie i stawianie domków dla owadów.

Firmowa pasieka

Marka Tikkurila

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Jedną z najnowszych propozycji jest linia przyjaznych dla środowiska farb nowej generacji – Tikkurila Nature, która posiada certyfikaty EcoLabel, M1, rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz spełnia wymagania BREEAM i LEED Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.

Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl

Tikkurila Polska S.A.
ul. Ignacego Mościckiego 23
39-200, Dębica