Ułatwienia dostępu

Projekt ReRural – turystyka wiejska i jej wyzwania

3 listopada 2023

ReRural

Współpraca z UWM otwiera przed nami wiele możliwości, związanych z szeroko rozumianą poprawą sytuacji owadów zapylających i zwiększania świadomości ekologicznej. Zaproszenie do udziału w projekcie ReRural było dla nas ogromną przyjemnością i dużym wyróżnieniem. 

Projekt dotyczy turystyki wiejskiej, jako alternatywy dla dominującej obecnie turystyki szybkiej i masowej. Pozwoli to na rozwój i aktywizację obszarów wiejskich, ale z poszanowaniem ich charakteru oraz dbałością o środowisko.

Naszym zdaniem to idea bardzo zacna i potrzebna, a przy tym dopiero raczkująca. W ramach projektu wzięliśmy udział w tygodniowym panelu, przeprowadzonym w międzynarodowym gronie. Całość odbyła się bowiem w Turcji, z partnerami ze Słowacji i Polski.

Szerzej o projekcie: https://rerural.ogu.edu.tr/Sayfa/Index/6/about-project

ReRural

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

(5,00 / 5)
Loading…
Zajmuje się redakcją i publikacją tekstów na stronach Fundacji, czasem również jest ich autorem. Z PMB współpracuje z przekonania, wierząc, że obowiązkiem każdego z nas jest robienie czegoś pozytywnego dla świata. Niestety, dobrze pamięta poprzedni wiek i widzi, jak ogromne zmiany dotknęły środowisko. Prywatnie miłośnik trawników z chwastami i (prawie) wszystkiego, co żywe.

Razem pomagamy owadom zapylającym!

Propagujemy Kodeks Dobrych Praktyk, prowadzimy działania edukacyjne, wykłady i spotkania z dziećmi i dorosłymi.

Współpracujemy z naukowcami, pszczelarzami, edukatorami i pasjonatami.

Domki dla owadów, łąki i rabaty kwietne, miejskie parki kieszonkowe, e-booki, artykuły edukacyjne,
działania CSR, pasieki firmowe, wolontariat – to wszystko dzięki naszym sponsorom i donatorom.