Przyjaciele pszczół i Pszczoła Musi Być

Przyjaciele pszczół i Pszczoła Musi Być

Tytułowe połączenie to efekt akcji, jaka została przeprowadzona w warszawskim ogrodzie jordanowskim, 21 maja 2022.
Był to finał, wieńczący projekt poświęcony ochronie zapylaczy, stąd też z dużą przyjemnością wzięliśmy w nim udział.
Dobrze wiemy, jak ważne jest szerzenie idei pomocy dla owadów zapylających (i dla całej Natury). W tym przypadku akcja odbywała się pod hasłem pikniku rodzinnego, czyli były w nią zaangażowane zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. To cieszy szczególnie, bo to one niedługo będą miały moc decyzyjną. Oby miały możliwość naprawienia wielu błędów, które zostały popełnione przez wcześniejsze pokolenia…

Piknik rodzinny przebiegał w wesołym nastroju, łączącym ze sobą zabawę i edukację. Ta pierwsza część to między innymi rodzinne malowania uli, konkurs plastyczny, ale także zabawy ruchowe dla najmłodszych uczestników. W części edukacyjnej z ramienia Fundacji wzięli udział Agnieszka i Kuba. Na naszym stoisku propagowana była idea pomocy zapylaczom, w tym również czynnej, jak budowa domków dla owadów czy zwiększenie udziału nasadzeń rośli miododajnych w ogrodach i na balkonach.
Wsparcie dla akcji zostało udzielone także przez firmę Viessmann, która jest jednym z donatorów naszej Fundacji.

Strona organizatora: https://oj7.edu.pl/a,255,21-maja-2022-piknik-rodzinny-przyjaciele-pszczol

Zobacz również

Dołącz do naszej
społeczności

Bądź EKO każdego dnia i zachęcaj do tego innych. Śledź nasze profile, lajkuj i udostępniaj. Najważniejsze, żeby było nas jak najwięcej.

Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszego newslettera

Inspirujące artykuły, ciekawostki ze świata przyrody, edukacja ekologiczna, relacje z naszych akcji. To wszystko i sporo więcej, za to zero spamu i nachalności. Bądź z nami!

Masz jakieś
pytania?

Zadzwoń i dowiedz się wszystkiego, czego potrzebujesz.