Pszczoła leci z duchem czasu! Mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu stacjonarnych zajęć edukacyjnych i pikników, z powodzeniem realizujemy również śmiałe i kreatywne projekty indywidualne przy współpracy z firmami i instytucjami. Ostatnio naszą ofertę uzupełniły również webinary – doskonały sposób na docieranie z fachowymi i ciekawymi treściami do szerokich grup odbiorców.
Dlaczego postawiliśmy na webinary?
Postęp technologiczny jest nieunikniony, a od nas zależy wyłącznie to, jaką przyjmiemy wobec niego postawę. Możemy narzekać na współczesność, tęskniąc do złotych czasów, gdy w telewizji były dwa kanały a internet roił się tylko najśmielszym pisarzom sci-fi. Możemy też wykorzystać możliwości, jakie dają nam nowoczesne technologie – i Fundacja Pszczoła Musi Być zdecydowanie wybiera tę drugą opcję!
To dlatego do naszej oferty edukacyjnej dołączyły niedawno webinary. Po kilku pierwszych przeprowadzonych zajęciach możemy już powiedzieć, że czujemy się dobrze w tej formule, a uczestnicy zajęć są zadowoleni i dają nam doby feedback. Otwiera to przed nami nowe możliwości, pozwalając docierać do dużych grup osób bez ponoszenia kosztów dojazdu. Nie rezygnujemy oczywiście z zajęć stacjonarnych, które nadal stanowią trzon naszej oferty i przynoszą ogromną radość edukatorom – skorzystaj z formularza kontaktowego i zapytaj o formułę, która najbardziej Ci odpowiada.
Webinary Pszczoła Musi Być – oferta
Pierwszym chętnym, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w zajęciach w formie webinaru, zaproponowaliśmy temat Różnorodność pszczół i ich ekologia. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z podstawowymi grupami ekologicznymi pszczół. Prześledzili fascynującą historię koewolucji owad-roślina. Poznali środowisko życia pszczół oraz ich doniosłą rolę środowiskową i ekonomiczną. Dowiedzieli się, na jakie zagrożenia narażamy te fascynujące owady na skutek antropopresji i w jaki sposób możemy je redukować.
Pamiętajcie jednak, że również Wy – uczestnicy zajęć – macie ogromny wpływ na ich tematykę i formułę. Bazując na naszej rozległej wiedzy i doświadczeniu, jesteśmy w stanie przygotować webinary poruszające różnorodne zagadnienia. W kwestiach merytorycznych korzystamy ze wsparcia profesjonalistów – wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dlatego też zapewniamy, iż przekazywane przez nas informacje wyróżnia nie tylko atrakcyjna formuła, ale też pełna zgodność z aktualnym stanem wiedzy naukowej.
Odezwij się do nas, a wspólnie ustalimy, jaka tematyka będzie najbardziej interesująca dla Twojego podmiotu.
Dla kogo przeznaczone są webinary?
Z webinarów mogą skorzystać instytucje i firmy, którym bliskie są zagadnienia ekologiczne. Ta formuła zajęć doskonale sprawdza się w podmiotach realizujących swoją strategię CSR poprzez edukowanie pracowników. Webinar może być także elementem integracji.
Zajęcia online przeznaczone są również dla placówek edukacyjnych – szkół ponadpodstawowych, branżowych, jak również studiów podyplomowych (zwłaszcza o profilu rolniczym, pszczelarskim, ogrodniczym czy ekologicznym). Chętnie przeprowadzimy również webinar dla uczniów szkół podstawowych – ze względu na możliwość utrzymania uwagi, ta formuła będzie odpowiednia dla starszych klas.
Standardowy czas trwania webinaru to 45-60 minut. Przewidziany jest również czas na pytania od uczestników. Wszystkie szczegóły, łącznie z indywidualną wyceną, omówimy podczas bezpośrednich rozmów.
Zachęcamy do skorzystania z nowych możliwości i do zorganizowania webinaru!
Prowadzący: inż. Jakub Sobeczek
Współzałożyciel i COO Fundacji Ekologicznej Pszczoła Musi Być. Od ponad dekady zaangażowany w działania na rzecz ochrony przyrody, w tym prowadzenie ekstensywnej pasieki opartej na zasadach harmonii z naturą i poszanowania dla dzikich zapylaczy.
Z pasji pszczelarz, z przekonania – obserwator i badacz złożoności świata przyrody.
Z wykształcenia geolog. Uczestnik ekspedycji badawczej w Arktyce (Svalbard),
realizowanej z ramienia Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Członek grupy
badawczo-dokumentacyjnej dot. występowania konkrecji żelazowo-manganowych w Morzu Bałtyckim oraz zagadnień związanych z geochemią środowiska.
Na co dzień łączy wiedzę naukową z praktyką terenową – wierzy, że zrozumienie
złożoności przyrody to pierwszy krok do jej skutecznej ochrony.
Kontakt:
jakub.sobeczek@pszczolamusibyc.pl
+48 500 191 179
https://www.linkedin.com/in/jakub-sobeczek/