Trzy czwarte roślin uprawnych zapylane jest przez zwierzęta
To głównie owady, które niezauważalnie dla nas masowo wymierają.
Jak będzie wyglądał świat bez nich? Nie chcemy się przekonać.

Ułatwienia dostępu
To głównie owady, które niezauważalnie dla nas masowo wymierają.
Jak będzie wyglądał świat bez nich? Nie chcemy się przekonać.
Twoja firma może pomóc zmieniać świat na lepsze!
Dołącz do naszych programów pomocy owadom zapylającym.
Społeczna odpowiedzialność firm i wspólna praca nad ochroną środowiska, w którym żyjemy, to konieczność.
Dajemy wiedzę, doświadczenie i realne, skuteczne działania pomocowe. Rozwój bioróżnorodności, odtwarzanie siedlisk, ratowanie owadów zapylających są możliwe właśnie dzięki wsparciu biznesu.
Wiemy, co robimy.
Wierzymy w to, co robimy.
Dołącz do nas.
Pomoc finansowa Twojej firmy będzie miała sens tylko wtedy, gdy skierujesz ją w dobre ręce. Współpracując z naszą fundacją, przyczyniasz się do rzeczywistych zmian na lepsze. Aktywne wsparcie działań ekologicznych i ochrony środowiska to przecież jeden z filarów zaangażowanego biznesu.
Sama satysfakcja z pomocy owadom zapylającym może nie wystarczyć. Równie ważne jest, aby w takie akcje włączało się jak najwięcej firm i osób. Dlatego też w ramach współpracy szeroko nagłaśniamy wsparcie, jakie płynie ze strony Twojej firmy. Za pośrednictwem Social Mediów i publikacji internetowych pomagamy budować jej pozytywny wizerunek i podkreślamy troskę o środowisko.
Znasz się na tym, co robisz, prawda? My też.
Nasze działania mają na celu zwiększanie bioróżnorodności i wsparcie dzikich zapylaczy. Wykonujemy je dzięki kadrze o wieloletnim doświadczeniu w pracy z przyrodą. Merytorycznie wspomaga nas Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.
Wierzymy w przyszłość, chociaż budzi ona wiele obaw. Dlatego mocno stawiamy na edukację, zwłaszcza najmłodszych. To ona pozwala zrozumieć skutki naszych działań i rozwijać postawy proekologiczne. Czy pomożesz nam kreować pokolenie odpowiedzialnych obywateli?
... są bardzo ważne, ale pomagają im już pszczelarze. Dla Ciebie również możemy poprowadzić firmową pasiekę.
... są często pomijane, a to one najbardziej cierpią z powodu działalności człowieka.
... jest kluczowa do utrzymania zdrowego i funkcjonującego ekosystemu.
... dla naszych dzieci związana jest ze stanem planety, na której żyjemy. Nie zawiedźmy ich jeszcze bardziej.
Od lat zajmuję się pszczołami, tak samo zresztą, jak mój ojciec. Obaj od małego jesteśmy blisko z naturą, obserwujemy ją niemal każdego dnia. Ze smutkiem obserwujemy, jak bardzo się zmienia i jak coraz uboższa się staje. Na naszych oczach…
Obawiamy się, że na tym etapie sami niewiele możemy już zrobić. Dlatego zwracamy się do wszystkich firm, którym nieobce są idee Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.
Pomagając naszej Fundacji, pomagacie nie tylko dzikim pszczołom i zapylaczom, ale całemu środowisku i wszystkim ludziom. Tylko z Wami może nam udać się coś zmienić.
Pszczelarz, Członek Zarządu
Fundacji Pszczoła Musi Być
Dołącz do nas, byśmy mogli wspólnymi siłami
wspierać, chronić, edukować.
Co możemy zrobić:
I co to da?
Pomóż, dobro wraca!
Wybierz cel
szczegółowy darowizny pieniężnej
Wybierz pakiet
i poznaj szczegóły
Porozmawiajmy
o szczegółach współpracy
Powyższe treści mają charakter informacyjny i stanowią jedynie zaproszenie do zawarcia umowy. Warunki umowy mogą być przedmiotem negocjacji stron.
W pierwszej kolejności proponujemy piękne i czyste zakątki Warmii i Mazur. To enklawa zieleni, z dostępem do wielu roślin pożytkowych, a same ule posadowione są w bardzo malowniczej scenerii.
Nie ma takiej konieczności. Pasieka jest jedynie dodatkiem i pewnym symbolem naszej kooperacji. Możemy jednak skoncentrować nasze działania na innych aspektach, jeśli donator nie widzi potrzeby zakładania pasieki.
Standardowo proponujemy posadowienie 3, 5 lub 8 uli, chociaż może to być też większa liczba — kwestia uzgodnień. Jeśli donator wyrazi chęć powiększenia pasieki w kolejnych latach, to również nie ma takiego problemu.
Bez obaw, pozostaje to w gestii Fundacji i współpracujących z nami pszczelarzy.
Jeśli w okolicy są odpowiednie źródła pyłku i nektaru, to pszczoły będą w stanie robić z nich miód. Pamiętajmy jednak, że to żywe stworzenia, wymagające opieki, a w sezonie ule co tydzień powinny być wizytowane przez pszczelarzy.
Nie rekomendujemy takiego rozwiązania. Badania mówią, że w miastach jest zbyt mała baza pożytkowa i pszczoły miodne mogą stanowić dużą konkurencję dla dzikich zapylaczy. Natomiast świetnym pomysłem będzie założenie przy firmie mini oaz zieleni — łąk kwietnych, rabat czy chociaż donic.
Dla bezpieczeństwa pszczelich rodzin staramy się to robić do końca czerwca.
Tak, po wcześniejszym ustaleniu techniki malowania oraz użytych farb możemy przesłać ule do siedzimy firmy lub zaprosić na malowanie do nas.
Tak. W okresie zimowli życie ula zamiera, ale wtedy wysyłać będziemy materiały przygotowane w czasie sezonu. Bez obaw, nie prześpimy zimy razem z pszczołami.
Nie ma problemu ze zorganizowaniem spotkania w pasiece, serdecznie zapraszamy 🙂 Jednak bardzo prosimy o upewnienie się, że nikt z Gości nie jest uczulony na jad pszczeli.
Będzie nam niezmiernie przyjemnie, jeśli będziemy mogli spotkać się w szerszym gronie. Opowieści, gawędy i edukacja bardzo dobrze łączą się ze sobą i pozwalają utwierdzić w przekonaniu, że nasze wspólne działania mają sens.
Misją Fundacji jest pomoc owadom zapylającym, przede wszystkim dzikim. Idea pomocy zapylaczom jest jednak na tyle szczytna i potrzebna, że warto nagłaśniać ją. Firmy robią to samodzielnie wewnątrz swoich działów. Możliwe jest też skorzystanie zaprzyjaźnionej agencji specjalizującej się nagłaśnianiu takich akcji.
Kontakt dla firm
Napisz do nas wiadomość.
Podaj dane kontaktowe, fundacja skontaktuje się z Tobą i przedstawi szczegółowe informacje.
Wybierz szczegółowy cel
darowizny pieniężnej
Każda kwota ma znaczenie.
Dołącz do nas i przyczyń się do ochrony pszczół i innych zwierząt zapylających.
Bądź współodpowiedzialny za ochronę tych niesamowitych istot.
Dołącz do nas i przyczyń się do ochrony pszczół i innych zwierząt zapylających.
Bądź współodpowiedzialny za ochronę tych niesamowitych istot.
Każda kwota ma znaczenie.