Z biznesem dla środowiska

Proponujemy szeroki zakres działań w duchu zrównoważonego rozwoju i CSR. Łączymy środowiska biznesu, NGO, samorządów i edukacji, by działać skutecznie i wielopoziomowo.

Co możemy razem zrobić?

Projekty
dedykowane

Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły, służymy swoimi. Możemy uczestniczyć lub zorganizować:

  • wydarzenia ogólnopolskie, lokalne i on-line dopasowane do komunikacji marki i prowadzonych działań CSR,
  • dedykowane akcje społeczno-edukacyjne pod patronatem Wspierającego,
  • nasadzenia, aleje drzew, ogrody, zielone tereny, łąki kwietne,
  • przygotowanie treści edukacyjnych,
  • partnerstwo merytoryczne,
  • prezentacje i spotkania edukacyjne on-line i w formie tradycyjnej,
  • internetową promocję wydarzeń.

Pasieka firmowa

Pasieka na Warmii, pod stałą opieką pasjonatów pszczelarstwa. Połączona z działaniem edukacyjnym oraz wspierającym środowisko i dzikie zapylacze.

  • wsparcie celów statutowych Fundacji,
  • nowa pasieka,
  • nasiona roślin miododajnych i domki dla zapylaczy w prezencie,
  • słodki upominek – słoiczki z miodem z własnej pasieki.

Istnieje też możliwość przygotowania materiałów medialnych dla Donatora.

Aktywacje pracownicze w duchu eko

Zarządzasz działem HR? Chętnie przygotujemy wspólnie akcje z udziałem pracowników i/lub ich rodzin, budujące wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie, jak:

  • wspólne nasadzenia w przestrzeni publicznej,
  • ogrody i rabaty firmowe,
  • warsztaty i pokazy ekologiczne ze wspólnym DIY,
  • eventy, team building, integracje,
  • webinary i wykłady ekspertów,
  • organizacja zielonych wyzwań i pozytywnych rywalizacji,
  • akcje społeczno-edukacyjne w ramach wolontariatu pracowniczego.

Pomagaj odpowiedzialnie

Pomoc finansowa Twojej firmy będzie miała sens tylko wtedy, gdy skierujesz ją w dobre ręce. Współpracując z naszą fundacją, przyczyniasz się do rzeczywistych zmian na lepsze. Aktywne wsparcie działań ekologicznych i ochrony środowiska to przecież jeden z filarów zaangażowanego biznesu.

Sama satysfakcja z pomocy może nie wystarczyć. Równie ważne jest, aby w takie akcje włączało się jak najwięcej firm i osób. Dlatego też w ramach współpracy szeroko nagłaśniamy wsparcie, jakie płynie ze strony Twojej firmy, pomagamy budować jej pozytywny wizerunek i podkreślamy troskę o środowisko.

Postaw na fachowość

Znasz się na tym, co robisz, prawda? My też.
Nasze działania mają na celu zwiększanie bioróżnorodności i wsparcie dzikich zapylaczy. Wykonujemy je dzięki kadrze o wieloletnim doświadczeniu w pracy z przyrodą. Merytorycznie wspomaga nas Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Mocno stawiamy na edukację, zwłaszcza najmłodszych. To ona pozwala zrozumieć skutki naszych działań i rozwijać postawy proekologiczne. Czy pomożesz nam kreować pokolenie odpowiedzialnych obywateli?

Chcesz działać z nami?

Przejdź do formularza kontaktowego i wybierz opcję współpracy, bądź zobacz nasze dotychczasowe realizacje

Dlaczego warto
pomagać z nami?

Dajemy wiedzę, doświadczenie i realne, skuteczne działania pomocowe. Rozwój bioróżnorodności, odtwarzanie siedlisk, ratowanie owadów zapylających są możliwe właśnie dzięki wsparciu biznesu.

Dzięki naszej współpracy:

Dziękujemy za współpracę i wsparcie wszystkim zaangażowanym,
w tym:

grupa Carlsberg

Marka napojów piwnych, mocno zaangażowana w działania pomocowe w ramach kampanii Zapylamy z pomocą

grupa PPG

Producent farb ekologicznych z certyfikatem EU Ecolabel

Dystrybutor FMCG, wspierający zrównoważone praktyki w łańcuchu dostaw.

Producent nawozów i produktów dla zwierząt, promujący zrównoważone rolnictwo

H2H

Oferuje cyfrowe rozwiązania biznesowe, dążąc do neutralności emisji CO2

Nest Bank

Bank specjalizujący się w nowoczesnych usługach finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Agencja marketingowa, kompleksowo wspierająca firmy w budowaniu marki i zwiększaniu widoczności na rynku.

grupa Orifarm

Marka ziołowych suplementów diety, wspierający działania edukacyjne i pomocowych na rzecz ochrony środowiska

Producent systemów grzewczych i chłodniczych, rozwijający technologie niskoemisyjne i OZE

Piszą o nas

Sprawdź, co napisano w mediach o naszych Partnerach, Donatorach, prowadzonych akcjach i samej Fundacji.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie korzyści przyniesie naszej firmie współpraca z fundacją?

Korzyści przede wszystkim ma odnieść środowisko. Jednak połączenie wiedzy i doświadczenia fundacji oraz środków finansowych firmy sprawia, że możliwych korzyści jest mnóstwo. W projektach dedykowanych zaczynamy od poznania misji firmy, oczekiwań interesariuszy, charakteru działalności, lokalizacji. To pozwala planować działania rzeczywiście nie tylko pomocowe, ale też angażujące i wizerunkowe.

Skupiamy się na akcjach edukacyjnych, przygotowywaniu artykułów, e-booków oraz na projektach wspierających dzikie zapylacze. Są to więc nasadzenia drzew, krzewów, wykonywanie alei, pasów i łąk kwietnych, rabat czy też innego rodzaju prace w terenach zielonych. To jednak tylko trzon, który swobodnie możemy rozszerzać

Od planu do wdrożenia zwykle mija kilka miesięcy, ale równie dobrze może to być kilkanaście. Trzeba bowiem pamiętać, że niektóre prace mogą być wykonywane tylko o określonej porze roku. Są też projekty, w których długo trwa przygotowane bazy – np. znalezienie odpowiedniego terenu, uzgodnienia prawne z samorządem itd.

To dobre pytanie, bo właśnie długoterminowa współpraca daje największe korzyści środowiskowe, zwłaszcza w przypadku nasadzeń. Rośliny z czasem rozrastają się, wymagają określonych zabiegów pielęgnacyjnych i ochronnych, ale przez to efekt pracy staje się jeszcze bardziej widowiskowy i pożyteczny dla środowiska.

Takie właśnie jest założenia akcji dedykowanych. Są one „szyte na miarę”, więc dobierane do tego, co firma chce osiągnąć. Koncepcję działań, ich projekt i wykonanie bierzemy na siebie. Możemy też być partnerem merytorycznym lub realizować jedynie fragment kampanii.

To wszelkie inicjatywy angażujące pracowników w działania na rzecz ochrony środowiska. Pojęcie jest szerokie, ale też pozwala dobrać rodzaj akcji np. do charakteru działalności firmy albo do jej otoczenia. Akcje sadzenia drzew, odtworzenia nasadzeń, sprzątanie terenów zielonych albo rzek, wspólna budowa hoteli dla owadów, pozytywne rywalizacje i wyzwania to tylko część projektów, które możemy wspólnie realizować dla dobra środowiska. 

Po pierwsze mogą prowadzić do realnych zmian w otoczeniu czy korzyści środowiskowych. Po drugie, sam fakt, że pracownicy wspólnie i dobrowolnie robią coś poza obowiązkami, w czasie wolnym, zwiększa motywację, zaangażowanie, utrwala więzi, pozwala poznać się z innej strony, niż zawodowa. Podnosi to też ocenę pracodawcy w oczach zatrudnionych i umacnia jego wizerunek jako firmy odpowiedzialnej społecznie.

To zależy od jej charakteru i celu, jaki chcemy osiągnąć. Może to być współpraca jednorazowa, na dosłownie kilka godzin, rozciągnięta na tydzień czy miesiąc bądź cykliczna. 

Oczywiście, część z nich na pewno może się odbywać w budynku firmy czy też na przynależnych do niej terenach zielonych. Inne z kolei będą wymagały wyjechania w teren, ale organizując akcję pamiętamy, że ma ona angażować, edukować i umacniać więzi, nie proponujemy więc wielogodzinnej jazdy, by zapozować przy sadzeniu drzewka i wrócić do domu.

Bezpośrednio nie zajmujemy się prowadzeniem działań marketingowych. Są one jednak wykonywane dla nas i dla współpracujących firm (jeśli wyrażą chęć) przez wyspecjalizowaną agencję. Możliwe jest więc zarówno przekazanie materiałów foto czy wideo, jak i przygotowanie pełnej obsługi medialnej na każdym etapie kampanii.

W pierwszej kolejności proponujemy piękne i czyste zakątki Warmii i Mazur. To enklawa zieleni, z dostępem do wielu roślin pożytkowych, a same ule posadowione są w bardzo malowniczej scenerii.

Nie ma takiej konieczności. Pasieka jest jedynie dodatkiem i pewnym symbolem naszej kooperacji. Możemy jednak skoncentrować nasze działania na innych aspektach, jeśli donator nie widzi potrzeby zakładania pasieki.

Standardowo proponujemy posadowienie 3, 5 lub 8 uli, chociaż może to być też większa liczba — kwestia uzgodnień. Jeśli donator wyrazi chęć powiększenia pasieki w kolejnych latach, to również nie ma takiego problemu.

Bez obaw, pozostaje to w gestii Fundacji i współpracujących z nami pszczelarzy.

Jeśli w okolicy są odpowiednie źródła pyłku i nektaru, to pszczoły będą w stanie robić z nich miód. Pamiętajmy jednak, że to żywe stworzenia, wymagające opieki, a w sezonie ule co tydzień powinny być wizytowane przez pszczelarzy.

Nie rekomendujemy takiego rozwiązania. Badania mówią, że w miastach jest zbyt mała baza pożytkowa i pszczoły miodne mogą stanowić dużą konkurencję dla dzikich zapylaczy. Natomiast świetnym pomysłem będzie założenie przy firmie mini oaz zieleni — łąk kwietnych, rabat czy chociaż donic.

Dla bezpieczeństwa pszczelich rodzin staramy się to robić do końca czerwca.

Tak, po wcześniejszym ustaleniu techniki malowania oraz użytych farb możemy przesłać ule do siedziby firmy lub zaprosić na malowanie do nas.

Tak. W okresie zimowli życie ula zamiera, ale wtedy wysyłać będziemy materiały przygotowane w czasie sezonu. Bez obaw, nie prześpimy zimy razem z pszczołami.

Nie ma problemu ze zorganizowaniem spotkania w pasiece, serdecznie zapraszamy 🙂 Jednak bardzo prosimy o upewnienie się, że nikt z Gości nie jest uczulony na jad pszczeli.

Będzie nam niezmiernie przyjemnie, jeśli spotkamy się w szerszym gronie. Opowieści, gawędy i edukacja bardzo dobrze łączą się ze sobą i pozwalają utwierdzić w przekonaniu, że nasze wspólne działania mają sens.

Misją Fundacji jest pomoc owadom zapylającym, przede wszystkim dzikim. Idea pomocy zapylaczom jest jednak na tyle szczytna i potrzebna, że warto ją nagłaśniać. Firmy robią to samodzielnie wewnątrz swoich działów. Fundacja nie ma działu marketingu, nie przygotujemy samodzielnie takich materiałów, ale korzystamy z usług zaprzyjaźnionej agencji, specjalizującej się w komunikacji i marketingu.

Dzięki Waszej dotacji zapewnimy byt całemu rojowi pszczół. To dziesiątki tysięcy owadów, które będą pozostawały pod opieką zawodowych pszczelarzy w profesjonalnie nadzorowanym i prowadzonym ulu.

Oczywiście! Nie mamy nic do ukrycia. Wysyłamy relacje zdjęciowe i filmowe przez cały sezon pszczelarski, pokazując życie Twego ula. Publikacje tych materiałów w mediach społecznościowych potwierdzają Społeczną Odpowiedzialność Firmy i zwiększają szansę na dotarcie z naszym przesłaniem do jak najszerszego grona odbiorców.

Nie tylko skosztować. Po zakończeniu miodobrania wysyłamy donatorom miód, który wytworzyły ich pszczoły. Dla osób indywidualnych to pyszny smakołyk, dla firm słodki upominek, który można wręczyć pracownikom i partnerom biznesowym.

Chcesz działać z nami?

Masz jakieś pytania?

Zadzwoń i dowiedz się wszystkiego, czego potrzebujesz.